Sevgili öğrenciler,

Sizlerin yapacağı program tercihi gelecekteki hayatınızın akışını belirleyecektir. Yalova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak, siz başarılı öğrencilerin doğru tercih yaparak aramıza katılacağınıza inanıyor ve bizimle hayatınıza yön vereceğiniz günleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Yalova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak hedefimiz, toplam kalite yönetimi ve sürekli kalite iyileştirme anlayışı doğrultusunda, evrensel standartlarda sağlık bakım uygulamalarını gerçekleştirebilecek profesyonel meslek üyeleri yetiştirmektir. Günümüzde sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli olarak sunulması, sağlığın farklı alanlarında eğitim görmüş profesyonellerin, ekip halinde eşgüdüm içerisinde çalışmasıyla mümkün olabilmektedir. Bu anlamda, ülkemizin yalnızca hemşire, fizyoterapist, diyetisyen ve çocuk gelişimci iş gücünü karşılamak için değil, öğrencilerimizi sağlık bakım politikalarına yön verebilecek, birey, aile ve toplumun sağlığını koruma, geliştirme ve sürdürmede eğitim, uygulama, araştırma, yönetim ve liderlik rollerini etkin şekilde kullanabilecek, eleştirel ve bilimsel düşünüp, kalite anlayışını ön plana çıkarabilen ve evrensel ve kültürel değerleri dikkate alacak şekilde yetiştirmeyi amaçlayan bir anlayışla çalışmayı hedefliyoruz.

Müfredatımızın bir bölümü öğrenilenlerin sahada uygulamasını içeren kuramsal uygulamalı derslerden oluşmaktadır.  Yalova ilinde hemşirelik ve fizyoterapist eğitimi yapan tek fakülte olduğumuz için kamu ve özel sağlık kurumlarından oluşan geniş bir uygulama alanı çeşitliliği potansiyelimiz bulunmaktadır. Yalova’nın kıyı turizmi, av turizmi, termal turizmi ve doğa turizmi açısından önemli bir liman kenti olması avantajı ile de Üniversitemiz farklı ülkelerden gelen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Bu nedenle farklı ülkelerin kültürlerini öğrenme fırsatı bulacak, karşılıklı güzel deneyimler paylaşacaksınız.

Mezuniyet sonrasında sağlık sistemi içerisinde, gelişimi ve değişimi sağlayan etkin ve lider konumlarda başarılarınıza tanıklık etmekten mutlu olacağımızı bilmenizi ister, etik ve ahlâki değerlere bağlı, bilimsel açıdan güçlü ve çağdaş sağlık çalışanları olarak hedeflerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir öğrenim yaşantısı dilerim.

                                                                      Prof. Dr. Rabia HACIHASANOĞLU AŞILAR

               Dekan

Etiket: Dekanın Mesajı